ВІДБУЛОСЬ ЗАСІДАННЯ КООРДИНАЦІЙНОЇ РАДИ ТРАНСКОРДОННОГО БІОСФЕРНОГО РЕЗЕРВАТУ «СХІДНІ КАРПАТИ»

СТВОРЕНО КООРДИНАЦІЙНУ РАДУ УЖАНСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО ПРИРОДНОГО ПАРКУ
19.06.2017
БЕЗ КОРДОНІВ…
19.06.2017
Показати всі

ВІДБУЛОСЬ ЗАСІДАННЯ КООРДИНАЦІЙНОЇ РАДИ ТРАНСКОРДОННОГО БІОСФЕРНОГО РЕЗЕРВАТУ «СХІДНІ КАРПАТИ»

ТБР «Східні Карпати» є унікальним об’єктом де тісно переплітаються охорона природної та культурної спадщини, збереження традицій та проводяться фундаментальні наукові дослідження в національних парках трьох сусідніх країн України – Польщі – Словаччини.

Управлінським органом (координатором) ТБР «Східні Карпати» є Координаційна рада, в яку входять представники національних та ландшафтних парків України, Словаччини, Польщі. Координаційна рада засідає один раз в рік у кожній з трьох країн почергово. Головуючою є та сторона яка приймає Координаційну раду.

В листопаді 2013 року був розроблений Рамковий план ТБР «Східні Карпати», який був доповнений на черговому засіданні Координаційної ради 27 жовтня 2014 року та на позачерговому засіданні 25 червня 2015 року. В Рамковому плані на найближчі 10 років були намічені заходи з охорони біорізноманіття та культурних цінностей, покращення моделі управління та сталого розвитку, розвитку наукових досліджень.

Ужанський НПП протягом 2015 року для виконання заходів Рамкового плану здійснив багато роботи. На засіданні Координаційної ради директор Ужанського НПП Биркович В.І. зокрема, прозвітував про пророблену роботу по наданню парку в постійне користування земель, що входять до складу Ужанського НПП без вилучення у постійних землекористувачів.

Крім того було згадано, що на вимогу Мінприроди України доопрацьовано інформаційний листок водно-болотних угідь «Верхів’я річки Уж» – кандидата на звання водно-болотних угідь міжнародного значення.

Щодо розвитку екологічних освітніх програм, які відбуваються на території стаціонарних об’єктів, що перебувають у власності організаційних підрозділів ТБР «Східні Карпати» в 2015 році було проведено практику студентів Національного лісотехнічного університету України на базі Ново-Стужицького ПНДВ. Також директор Ужанського НПП доповів, що для поліпшення мережі пішохідних та кінних маршрутів в ТБР «Східні Карпати» в Ужанському НПП було створено два велосипедні маршрути, які прив’язані до міжнародного велосипедного маршруту R-61 та іде праця по створенню кінних маршрутів.

Директор Ужанського НПП Биркович В.І. також прозвітував про виконання п.26.1 Рамкового плану, щодо створення Консультативних груп – Координаційної ради Ужанського НПП з числа органів влади та місцевого самоврядування, підприємців, громадських та екологічних організацій та інших зацікавлених сторін. З приводу цієї події у польської сторони було багато питань, щодо практичного аспекту створення Координаційної ради.

Крім того в ході зустрічі були намічені заходи на 2016 рік по виконанню Рамкового плану ТБР «Східні Карпати».