В Ужанському нацпарку відкрили новий туристичний маршрут та відзначили 150-річчя падіння найбільшого метеориту в Європі “Княгиня”

ЗАПРОШУЄМО!
19.06.2017
НАУКОВА КОНФЕРЕНЦІЯ У БЕЩАДСЬКОМУ НАЦІОНАЛЬНОМУ ПАРКУ
19.06.2017
Показати всі

В Ужанському нацпарку відкрили новий туристичний маршрут та відзначили 150-річчя падіння найбільшого метеориту в Європі “Княгиня”

11 червня 2016 року в урочищі «Чорні Млаки» поблизу села Княгиня Великоберезнянського району на території Ужанського національного природного парку пройшов урочистий захід з нагоди святкування 150-річчя падіння найбільшого в Європі метеориту «Княгиня» та відкриття нового туристичного маршруту до місця падіння метеориту “с. Сіль – урочище «Чорні млаки». Захід проводився за підтримки голови Закарпатської ОДА Геннадія Москаля, міністра екології та природних ресурсів Остапа Семерака та Ужанського національного природного парку. На місці падіння метеориту встановлено пам’ятний знак «Княгинянського» метеориту, збудовано новий рекреаційний пункт, виготовлено та встановлено інформаційні стенди, прокладено та промарковано новий туристичний маршрут. Відкрив пам’ятний знак та привітав гостей голова Закарпатської обласної державної адміністрації Геннадій Москаль, який відзначив пріоритетність розвитку туризму в Закарпатті. Директор Ужанського національного природного парку Віктор Биркович привітав присутніх та передав вітання від Міністерства екології та природних ресурсів. В урочистих заходах також взяли участь: консули Генерального консульства Угорщини у місті Ужгород Куті Ласло та Ференц Варга, начальник управління зовнішньоекономічних зв’язків інвестицій та транскордонного співробітництва Закарпатської ОДА Рената Мойш-Шіман, голова Великоберезнянської РДА Василь Симочко, голови сільських рад та депутати райради Великоберезнянського району, делегації з Польщі та Словаччини, місцеві жителі та туристи. Під час святкування було підписано Меморандум про створення міжнародного парку «Зоряного неба», який пошириться з території Польщі та Словаччини на територію України – територію Ужанського нацпарку. Меморандум підписали голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль, директор УНПП Віктор Биркович, директор Вігорлатської обсерваторії (м. Гуменне, Словаччина) Ігор Кудзей, представник Польського “Зоряного неба” Роберт Бурай, проректор ДВНЗ “УжНУ” Ігор Король та голова ГО “Інститут розвитку Карпатського регіону”, професор ДВНЗ “УжНУ” Наталія Каблак. В день святкування були заключені угоди щодо розвитку транскордонного туризму в рамках ТБР “Східні Карпати”.