В Ужанському нацпарку проходять навчальну практику студенти факультету туризму та міжнародних комунікацій УжНУ

Кемпінгове містечко Ново-Стужицького ПНДВ запрошує бажаючих відвідати місце падіння найбільшого в Європі метеориту “Княгиня”
11.06.2018
В Ужанському НПП відбувся Всеукраїнський форум учасників бойових дій на сході України (фото)
27.07.2018
Показати всі

В Ужанському нацпарку проходять навчальну практику студенти факультету туризму та міжнародних комунікацій УжНУ

У кожному навчанні найбільш важливими результатами є отримання ґрунтовних знань та практичних навиків роботи, які будуть необхідними для майбутньої професійної діяльності. Тому факультет туризму та МК УжНУ особливо вдячний Ужанському НПП, з яким було підписано довгостроковий договір про проведення навчальної практики студентів спеціальності 242 «Туризм», за надання всіх належних умов для виконання студентами програми практики, ознайомлення з функціонуванням національного природного парку, туристичними маршрутами, які знаходяться на його території, природними, історико-культурними та інфраструктурними туристичними ресурсами Великоберезнянського району загалом.
Oсновою розвитку туризму Великоберезнянщини є саме Ужанський НПП (48% від площі району). Ужанський національний природний парк – унікальний природний скарб світового масштабу, який дивовижно поєднує у собі незайману природу з багатством культурної спадщини. Парк є частиною першого в світі транскордонного українсько-польсько-словацького біосферного резервату «Східні Карпати», який включено до Світової мережі біосферних резерватів ЮНЕСКО.
Під охороною в Ужанському НПП знаходяться рідкісні для Центральної Європи букові праліси (понад 2500 га), що входять до Світової природної спадщини ЮНЕСКО «Букові праліси Карпат і інших регіонів Європи».
Завдяки керівництву Ужанського НПП другокурсники факультету туризму та МК УжНУ спільно з керівниками практики від кафедри туризму УжНУ доцентом Василем Михайловичем Кочаном та старшим викладачем Русланою Юріївною Кривенковою відвідали кемпінгове містечко Ново-Стужицького природоохоронного науково-дослідного відділення у підніжжі гори Кремінець, де сходяться три кордони Польщі, Словаччини та України, є природна «гребля» з малим «водоспадом» та багато іншого. Варто акцентувати, що саме на базі регіонального ландшафтного парку «Стужиця» було створено Ужанський НПП в 1999 р., а резервати «Стужиця» (площа 331,6 га) і «Тиха» (площа 14,9 га) на території сучасного Ужанського НПП є найстарішими в українських Карпатах.
Практиканти здобули потрібний досвід у туристичній галузі, зокрема детальніше дослідивши екологічний туризм, ознайомившись з унікальними природними комплексами Східних Карпат; природно-заповідним фондом Закарпаття; екостежками «Пасіки», «Близня», «Ірташі», «Ужок» тощо; побачили на власні очі найбільші та найстаріші дуби України: Дуб «Чемпіон» (орієнтовний вік – 1300 років) та «Дідо-дуб» (1100-1200 років) висотою 30 м, пройшовши туристичним маршрутом «Стужиця-Дуби»; пішохідний туризм – в національному парку прокладено 19 туристичних маршрутів, проводяться спортивні змагання з техніки пішохідного туризму серед молоді; велосипедний туризм – 42 км веломаршрутів на території парку, які є частиною міжнародного веломаршруту R-61 «Зелений ровер», який проходить через Польщу, Словаччину та Україну; фестивальний туризм – дізнались інформацію про проведення 28-29 липня цього року ІІ-го Міжнародного етно-екофестивалю «Праліс-Фест»; лікувально-оздоровчий туризм – мінеральні джерела в с. Ужок, Стужиця, Сіль, Кострино та Жорнава; гірськолижний туризм – гірськолижна база «Красія», яка є найдовшою в Україні гірськолижною трасою протяжністю 3500 м; військовий туризм, найпопулярнішим об’єктом якого є фортифікаційні укріплення Другої світової війни «Лінія Арпада»; релігійний туризм – дерев’яні церкви ХVІІ-ХVІІІ ст. у бойківському та лемківському стилях унікальної духовної спадщини та архітектури Закарпаття, зокрема: Свято-Покровський чоловічий монастир в с. Кострино, церква Св. Арх. Михаїла в с. Ужок, яка також віднесена до культурної спадщини ЮНЕСКО; спелеотуризм – карстові печери біля с. Княгиня, поблизу яких в 1866 році впав найбільший в Європі метеорит «Княгиня»; астротуризм, новий вид туризму для розвитку якого на в рамках ТБР «Східні Карпати» був створений «Парк темного неба»; кінний туризм (кінні тури) та інші види туризму; науковий туризм –у первинно-натуральних екосистемах парку нагромадилася цінна екологічна інформація про їх історичний розвиток, ценотичну структуру, географічне поширення, функціональну здатність до саморегуляції, біологічного самозахисту, самовідновлення.
Студенти факультету туризму та МК УжНУ задоволені результатами краєзнавчо-туристичної практики в Ужанському НПП і новими приємними враженнями від неповторних краєвидів Великоберезнянського району завдяки цікавій та насиченій програмі проходження навчальної практики та допомоги в цьому керівництва Ужанського НПП. І хоча частина практикантів скористались можливостями, згідно з підписаними договорами про співпрацю між УжНУ та сусідніми країнами, проходити міжнародні фахові практики-стажування, однак ті студенти, які обрали для себе базу практики на Закарпатті, розуміли, що для того, щоб бути затребуваними та конкуренто – спроможними на внутрішньому туристичному ринку праці, потрібно, насамперед, досконало вивчити туристичні ресурси рідної країни, одним з найкращих помічників у цьому для студентів факультету туризму є Ужанський НПП.

За інформацією керівника практики
від кафедри туризму УжНУ, ст. викладача Руслани Кривенкової