Екологічна стежка “Пасіки”

Розташована на території Костринського природоохоронного науково-дослідного відділення Ужанського національного природного парку (на східній межі національного парку і його ділянки першими можна побачити при в’їзді на заповідну територію з боку Великого Березного).

Пропонована стежка пролягає урочищем Пасіки, біля однойменного ботанічного резервату, де охороняється надзвичайно цікава та красива рослина – пізньоцвіт осінній.

Поряд протікає річка Уж. Її течію перегороджують масивні виходи флішових порід – пороги. Течія річки долає ці перепони, утворюючи гарні перепади води. Буковий ліс, що знаходиться в легкодоступному місці, зберіг свою первозданну красу.

В урочищі Пасіки зростає багато цікавих та рідкісних рослин, мешкають різноманітні тварини.

Запрошуємо відвідати стежку та дізнатись багато цікавого про світ, що оточує нас.

Ботанічний резерват „Пасіки” створений у 1983 році для охорони рідкісного виду рослини, занесеної у Червону книгу України – пізньоцвіту осіннього. У лісі росте переважно бук лісовий, але крім нього тут можна побачити такі дерева, як граб звичайний, клен-явор, ясен звичайний, черешня лісова, а також трав’янисті рослини: лунарію оживаючу, зубницю бульбисту, цибулю ведмежу, чоловічу папороть.

Буковий ліс є домівкою для багатьох видів тварин. Тут мешкають великі звірі: олень, козуля, дикий кабан, лисиця, дикий кіт. Та зазвичай можна побачити лише їх сліди. Зустріти біля стежки можна лише невеликих тварин – жабу прудку, саламандру, полоза лісового.

Красиві скельні виступи, що перегороджують течію річки Уж в кінці маршруту, утворені виходами осадових порід крейдового та палеогенового віків, так званим флішем, до складу якого входять пісковики, алевроліти, аргіліти, гравеліти, вапняки та мергелі, що утворюють однорідні в літологічному і віковому відношеннях комплекси – світи.

У річці водиться мерена, підуст, пічкур. На мілині полює лелека чорний.

Оплата за послуги

Екскурсія екологічною стежкою без послуги гіда-екскурсовода:

–         вартість за одну дорослу особу – 30 грн.,

–         вартість для дітей і студентів за одну особу – 15 грн.

Послуги гіда-екскурсовода:

–         група до 20 осіб – 90 грн. за годину,

–         група більше 20 осіб – 150 грн. за годину.

Оплата за відвідування даної екологічної стежки  здійснюється на розрахунковий рахунок Ужанського НПП, або готівкою в касу Ужанського НПП.

Банківські реквізити для оплати:

р/р -UА148201720313291003201017579

МФО 820172

код ЄДРПОУ 30104729

ДКСУ м. Київ

– призначення платежу: за екскурсії.