Екологічна стежка «Ірташі»

Пролягає через територію Лубнянського природоохоронного науково-дослідного відділення (у північно-східній частині Ужанського національного природного парку), урочище Ірташі.

Тут знаходяться дві ділянки ботанічного резервату «Ірташі», в якому оберігається популяція рідкісної і дуже гарної рослини – пізньоцвіту осіннього.

Резерват створений у 1983 році за ініціативою професора Ужгородського національного університету Комендара Василя Івановича для охорони рідкісного виду рослини, занесеної у Червону книгу України – пізньоцвіту осіннього. На території резервату з 1991 року науковцями ведуться моніторингові дослідження популяції пізньоцвіту осіннього. В урочищі розташовані луки з багатим видовим складом рослин та тварин. Буковий ліс приховує багато цікавих живих істот. Деревостан у лісі, через який проходить стежка, формують великі дерева бука лісового, багато є дерев граба звичайного, клена-явора, трапляються поодинокі дерева: клен гостролистий, ясен звичайний. Через щільний деревостан до поверхні землі потрапляє мало світла, тому тут зростають трав’янисті рослини, які пристосувались до життя в буковому лісі.

Буковий ліс став домівкою для багатьох видів тварин. Тут мешкають великі звірі: олень, козуля, дикий кабан, рись, вовк, лисиця. Та зазвичай можна побачити лише їх сліди. Зустріти біля стежки можна лише невеликих тварин.

Біля стежки знаходиться годівниця для великих травоїдних тварин, кожної осені викладається сіно, залишається сіль, яка також необхідна тваринам.

Карпатські гори вирізняються великою кількістю опадів і відповідно густою мережею водотоків. Основною водною артерією на території парку є річка Уж. До неї впадає цілий ряд потоків та малих річок. Серед них виділяється Лапка-луг. Цей невеликий потік (протяжність 5 км) завжди повноводний, заселений різноманітними живими організмами.

Оплата за послуги   
       Екскурсія екологічною стежкою без послуги гіда-екскурсовода:
вартість за одну дорослу особу – 30 грн.,вартість для дітей і студентів за одну особу – 15 грн.     
Послуги гіда-екскурсовода: група до 20 осіб – 90 грн. за годину,
група більше 20 осіб – 150 грн. за годину.          
Оплата за відвідування даної екологічної стежки  здійснюється на розрахунковий рахунок Ужанського НПП, або готівкою в касу Ужанського НПП.  
Банківські реквізити для оплати: р/р -UА148201720313291003201017579 МФО 820172 код ЄДРПОУ 30104729 ДКСУ м. Київ – призначення платежу: за екскурсії.