Екологічна стежка «Близня»

Розташована на території Новостужицького природоохоронного науково-дослідного відділення, у північній частині національного парку. Межує з природно-заповідними територіями Польщі й Словаччини.

Пропонована стежка розпочинається біля садиби відділення і пролягає до урочища Близня.

На початку стежки знаходяться мальовничі луки з вражаючим різнотрав’ям. У період з початку квітня до кінця жовтня тут завжди можна побачити квітучі рослини. Спочатку з’являються весняні первоцвіти: підсніжник звичайний, первоцвіт весняний, цвіте мати-й-мачуха. Пізніше починають цвісти обхідні: пальчатокорінник травневий, любка дволиста. Літом зацвітає коронарія зозуляча, волошка звичайна, декілька видів дзвоників та багато інших видів.

Переважна частина стежки проходить лісом, який приховує багато цікавих живих істот. Деревостан в лісі формують великі дерева бука лісового, багато є дерев граба звичайного, клена-явора, трапляються поодинокі дерева: клен гостролистий, ясен звичайний. Внаслідок щільного деревостану до поверхні землі потрапляє мало світла і тому тут зростають трав’янисті рослини, які пристосувались до життя в буковому лісі.

Мешкають в лісі великі звірі: олень, козуля, дикий кабан. Полюють тут і хижаки: рись, вовк, лисиця.

Біля стежки знаходиться невелика печера розломного походження. За переказами, в ній переховувались та зберігали награбоване місцеві розбійники «живани». Вона представляє собою невеликий зал висотою 2,5 метра діаметром 10 метрів. У цій печері знаходять собі притулок різні тварини. Тут може переховуватись лисиця, борсук. Найчастіше можна побачити кажанів.

Для відвідування даної екологічної стежки, що знаходяться на території між державним кордоном і лінією прикордонних інженерних споруджень необхідно отримати спеціальний дозвіл (згідно наказу МВС № 686 від 04.08.2017 р.).

Для отримання спеціального дозволу необхідно звернутись в парк і надати інформацію про відвідувачів (ПІБ, серія/номер паспорта, місце реєстрації (проживання) на email: uzhanskij@gmail.com. Інформацію про осіб для пропуску по зазначеній стежці за лінію прикордонних інженерних споруджень надати за два тижні до дати проходження стежкою.

Для екологічних стежок, які знаходяться в прикордонній зоні, надається обов’язковий супровід  представника Ужанського НПП (та представника прикордонної служби).

Оплата за послуги         
  Екскурсія екологічною стежкою: вартість за одну дорослу особу – 50 грн.,
вартість для дітей і студентів за одну особу – 30 грн.     
Послуги гіда-екскурсовода: група до 20 осіб – 90 грн. за годину,
група більше 20 осіб – 150 грн. за годину.          
Оплата за відвідування даної екологічної стежки  здійснюється на розрахунковий рахунок Ужанського НПП, або готівкою в касу Ужанського НПП.
  Банківські реквізити для оплати: р/р -UА148201720313291003201017579 МФО 820172 код ЄДРПОУ 30104729 ДКСУ м. Київ – призначення платежу: за екскурсії.