Туризм і рекреація

Рекреаційно-туристичний потенціал Ужанського парку досить великий. Населені пункти розташовані в мальовничих гірських долинах, сполучені залізницею і шосейними дорогами і тому легкодоступні, а також віддалені від промислових підприємств. У гірських селах збереглися традиційний побут, ремесла, культура, кухня. В агротехніці не використовуються хімічні засоби, тому продукти харчування є екологічно чистими.

На теренах Ужанського національного природного парку є чимало цікавих природних об’єктів. Багато охочих відвідати місце падіння у 1866 році найбільшого в Європі Княгинянського метеориту. Найбільший уламок вагою 279 кг знайдено в урочищі Чорні млаки, куди тепер прокладено однойменний екологічний маршрут. До мальовничих сіл Стужиця, Кострино, Сіль, Ужок ведуть стежки тих, хто хоче напитися кришталево чистої цілющої води, що б’є з мінеральних джерел. Окрім того, у селі Сту-жиця увагу численних туристів привертають велетенські дерева «Дідо-дуб» та дуб «Чемпіон», які є найстарішими та найбільшими дубами в Україні. Найбільшою цінністю парку є букові праліси, що збереглись у гірських масивах. У липні 2007 року 6,1 тис. га (з них 2,5 тис. га – заповідне ядро) букових пралісів включено до списку Всесвітньої природної спадщини ЮНЕСКО.

На території парку відновлено 17 давніх туристичних маршрутів, створено 6 екологічних стежок, організовується низка нових. Також на території парку облаштована мережа рекреаційних зон з місцями відпочинку та наметовими полями, збудовані навіси, бесідки, колиби.

У зимовий період любителям гірськолижного відпочинку пропонуються гірськолижні бази з сучасними крісельними та бугельними витягами. Останнім часом активно розвиваються туристичні готелі, бази відпочинку, садиби сільського туризму, вживаються заходи для відкриття піших транскордонних переходів з Польщею та Словаччиною.