СТВОРЕНО КООРДИНАЦІЙНУ РАДУ УЖАНСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО ПРИРОДНОГО ПАРКУ

РОБОЧИЙ ВІЗИТ ЗАСТУПНИКА МІНІСТРА ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ СЕРГІЯ КУРИКІНА ДО УЖАНСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО ПРИРОДНОГО ПАРКУ
19.06.2017
ВІДБУЛОСЬ ЗАСІДАННЯ КООРДИНАЦІЙНОЇ РАДИ ТРАНСКОРДОННОГО БІОСФЕРНОГО РЕЗЕРВАТУ «СХІДНІ КАРПАТИ»
19.06.2017
Показати всі

СТВОРЕНО КООРДИНАЦІЙНУ РАДУ УЖАНСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО ПРИРОДНОГО ПАРКУ

Територія Ужанського НПП займає 48% території Великоберезнянського району. Поточна система співуправління та планування не враховує цілісну територію Ужанського НПП або враховує окремо дві складові, зосереджуючись на території наданій парку у постійне користування, тобто 38 % всього Ужанського НПП. Це призводить до фрагментації дій та неефективного співвідношення периметру до охоронюваної площі.

Не має також загального стратегічного плану для місцевих громад парку та всього Великоберезнянського району, а різні плани окремих установ не скоординовані. Також відсутній формальний механізм залучення цілої низки заінтересованих сторін до прийняття рішень та управління територією Ужанського НПП.

Організація ефективного співуправління в межах Ужанського національного природного парку була передбачена Проектом організації території Ужанського НПП (План управління на період 2012-2016 рр.) шляхом створення Координаційної Ради Ужанського НПП.

14 серпня 2015 року було створено Координаційну Раду Ужанського НПП та проведено перше засідання. До складу ради увійшли представники всіх основних землекористувачів в Ужанському НПП, представники органів місцевої влади, виробників та туристичних підприємств району.