“НАША МЕТА – РОЗШИРЕННЯ ТЕРИТОРІЇ УЖАНСЬКОГО НПП”

РОЗПОЧАТО II ЕТАП ВПРОВАДЖЕННЯ ПРОЕКТУ “ЗБЕРЕЖЕННЯ КАРПАТСЬКИХ ПРАЛІСІВ”
20.06.2017
ВЕСНЯНИЙ БЛАГОУСТРІЙ
21.06.2017
Показати всі

“НАША МЕТА – РОЗШИРЕННЯ ТЕРИТОРІЇ УЖАНСЬКОГО НПП”

13–14 травня Ужанський НПП з робочою поїздкою відвідали директор Європейських програм Франкфуртського зоологічного товариства Бромбахер М., директор Українського товариства охорони птахів Дудкін О.В. та керівник природоохоронного відділу Українського товариства охорони птахів, національний координатор проекту «Збереження Карпатських пралісів» Яремченко О.А. Під час їх візиту 14 травня відбулась екскурсія в гірський масив Явірник, де ростуть букові праліси.

На території Ново-Стужицького природоохоронного науково-дослідного відділення відбулась зустріч, організована директором Ужанського НПП Биркович В.І. з головами сільських рад Великоберезнянського району з питань погодження вилучення у постійних землекористувачів та передачі у постійне користування Ужанському НПП земельних ділянок з пралісами і старовіковими лісами.

Було заслухано звіт директора парку Бирковича В.І. про виконану роботу за 2014 рік та перший квартал 2015 року, наукове обґрунтування щодо доцільності вилучення земель, обговорені проблемні питання щодо вивезення сміття з території ПЗФ Ужанського НПП та прилеглих території населених пунктів, покращення соціально-економічного розвитку, розвитку туризму.

Шановні гості придбали та надали у користування Ужанському НПП для покращення роз’яснювальної роботи з місцевим населенням ноутбук, медіапроектор, дошку до медіапроектора та кольоровий принтер. Найближчим часом планується придбання гірського мотоциклу для служби державної охорони Ужанського НПП. По проблемних питаннях, які обговорювались на зустрічі, будуть прийматися конкретні кроки, так для покращення туристичної привабливості регіону Українським товариством охорони птахів, за участі Ужанського НПП, та підтримки Франкфуртського зоологічного товариства заплановано створення туристичного продукту для одного з депресивних сіл великоберезнянського району.