ВЕСНЯНИЙ БЛАГОУСТРІЙ
21.06.2017
КОНКУРСНЕ ЗАВДАННЯ
21.06.2017
Показати всі

МОНІТОРИНГ РУКОКРИЛИХ

В рамках проекту «Збереження Карпатських пралісів», впроваджуваного Українським товариством охорони птахів з участю та фінансовою підтримкою Франкфуртського зоологічного товариства з 11 по 17 травня 2015 року проходив навчальний семінар «Акустичний моніторинг кажанів з використанням бет-детекторів». Навчання і практичні заняття з учасниками семінару проводились на території НПП «Зачарований край» і «Сколівські Бескиди». Для навчання приїхали наукові співробітники дев’яти карпатських національних парків, а саме НПП «Зачарований край», «Синевир», «Сколівські Бескиди», Карпатський, «Верховинський», «Черемоський», «Гуцульщина», «Вижницький», і нашого Ужанський НПП.

Німецькими науковцями, зоологами – Markus Dietz, Olaf Simon, Maude Erasmy було проводено ряд цікавих і пізнавальних теоретичних і практичних занять. У семінарі взяли участь представники Франкфуртського зоологічного товариства – директор Європейських програм Міхаель Бромбахер та керівних піар відділу Дагмар Андрес-Брьомер, директор Українського товариства охорони птахів Олег Дудкін, національний та регіональний координатори проекту Ольга Яремченко і Олександр Киселюк, експерти по рукокрилих Українських Карпат – старший науковий співробітник Інституту еколгії Карпат, к.б.н. Андрій -Тарас Башта, старший науковий співробітник відділу екосистемології Карпатського БЗ, Василь Покиньчереда.

Єдині представники літаючих ссавців, кажани, не тільки приваблюють нас своїм загадковим нічним способом життя, а й потребують особливих способів дослідження. Для цього були створені спеціальні прилади, бет-детектори, які вловлюють ультразвуки високої частоти – голоси кажанів, за допомогою яких ці тварини орієнтуються в просторі.

П’ять таких приладів та п’ять фотопасток – сучасні прилади, які також використовуються для дослідження тварин, директор Європейських програм Франкфуртського зоологічного товариства Міхаель Бромбахер особисто, як кажуть «із рук в руки»передав присутнім працівникам обраних парків.

Отож, надіємось, що за допомогою цих приладів ми зможемо більш детальніше проводити дослідження цієї вразливої групи ссавців, рукокрилих, захопивши для дослідження важкодоступні біотопи старовікових і пралісових ділянок лісу, якими багата територія нашого парку.