«НЕ РУБАЙ ЯЛИНКУ»
03.05.2014
«ПЕРШІ ПРОВІСНИКИ ВЕСНИ»
05.05.2014
Показати всі

«ПОПЕРЕДИМО НЕЗАКОННЕ ПОЛЮВАННЯ!»

Землі природно-заповідного фонду – це ділянки суші і водного простору з природними комплексами та об’єктами, що мають особливу природоохоронну, екологічну, наукову, естетичну, рекреаційну та іншу цінність, яким надано статус територій та об’єктів природно-заповідного фонду. Ужанський національний природний парк розташований на території Великоберезнянського району є частиною природно-заповідного фонду України і підлягає особливій охороні. На землях природно-заповідного фонду забороняється будь-яка діяльність, яка негативно впливає або може негативно впливати на стан природних комплексів.

Законом України “Про природно-заповідний фонд” на території національних природних парків мисливство заборонено. Відповідно до ст. 248 Кримінального кодексу України – незаконне полювання – порушення правил полювання, якщо воно заподіяло істотну шкоду, а також незаконне полювання в заповідниках або на інших територіях та об’єктах природно-заповідного фонду, або полювання на звірів, птахів чи інші види тваринного світу, що занесені до Червоної книги України,-караються штрафом до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років, з конфіскацією знарядь і засобів полювання та всього добутого.

Особливістю даної статті є те, що полювання у заповідниках або на інших територіях та об’єктах природно-заповідного фонду, або полювання на об’єкти тваринного світу, що занесені до Червоної книги України, є формальним складом злочину і вважається закінченим з моменту початку полювання незалежно від того, чи були фактично здобуті відповідні мисливські тварини.

Полюванням у смислі статті 248 ККУ слід також визнавати перебування осіб: а) у межах мисливських угідь, у т.ч. на польових і лісових дорогах (крім доріг загального користування), з будь-якою стрілецькою зброєю або з капканами та іншими знаряддями добування звірів і птахів, або з собаками мисливських порід чи ловчими звірами і птахами, або з продукцією полювання; б) на дорогах загального користування з продукцією полювання або з будь-якою зібраною розчохленою стрілецькою зброєю.

Територія Ужанського НПП займає 48 % від території району. Практично всі лісові масиви верхів’я Ужа відносяться до природно-заповідного фонду і знаходяться під особливим охоронним статусом. В зимово-весняний період тваринний світ є особливо вразливим. І не рідко браконьєри користуючись складними ситуаціями в які потрапляють дикі тварини, переслідують їх з метою відлову чи відстрілу. Служба державної охорони природно-заповідного фонду Ужанського НПП посилила охорону природних екосистем з метою недопущення фактів порушення режиму природно-заповідного фонду, особливо незаконного полювання. Порушникам природоохоронного законодавства слід пам’ятати, що в разі незаконного полювання вони не уникнуть кримінальної відповідальності!

Не байдужі жителі району, які стали свідками порушень природоохоронного законодавства, з метою попередження або усунення незаконних дій в галузі охорони навколишнього природного середовища, можуть звертатись до працівників служби державної охорони природно-заповідного фонду Ужанського НПП особисто та у адміністрацію парку за телефоном 0313521037.

Адміністрація Ужанського НПП!