МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ В УЖАНСЬКОМУ НАЦІОНАЛЬНОМУ ПРИРОДНОМУ ПАРКУ

НАУКОВА КОНФЕРЕНЦІЯ У БЕЩАДСЬКОМУ НАЦІОНАЛЬНОМУ ПАРКУ
28.04.2014
ГІНКГО БІЛОБА – ДАР ПРИРОДИ
30.04.2014
Показати всі

МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ В УЖАНСЬКОМУ НАЦІОНАЛЬНОМУ ПРИРОДНОМУ ПАРКУ

В Ужанському національному природному парку 02-03 жовтня 2014 року на базі оздоровчого комплексу „Ужанські купелі” в селі Ужок Великоберезнянського району відбулася міжнародна науково-практична конференція на тему „Роль гірських національних парків у збереженні природної, історичної та етнокультурної спадщини”, присвячена 15-й річниці створення Ужанського національного природного парку. В роботі конференції прийняли участь науковці Інституту екології Карпат НАН України, Ужгородського національного університету, Львівського національного університету ім. І.Франка, Інституту ботаніки ім. М.Г. Холодного НАН України, Інституту зоології ім. І.І. Шмальгаузена НАН України, ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника», Національного лісотехнічного університету України, Карпатської лісової науково-дослідної станції, представники наукових та еколого-освітніх відділів установ природно-заповідного фонду України, закордонні колеги з Бещадського та Розточанського національних парків Польщі, представники органів місцевого самоврядування. З привітальним словами до учасників конференції звернулися директор Ужанського нааціонального природного парку Биркович В.І., директор Департаменту заповідної справи Мінприроди України Іваненко І.Б., директору Департаменту екології та природних ресурсів Закарпатської ОДА Шпонтак Ю.Ю., старший державний інспектор з ОНПС Закарпатської області Баранчик С.А., заступник директора Бещадського національного парку (Польща) Вінніцкий Т., директор Розточанського національного парку (Польща) Струпенюк З., професор університету ім. Матея Бела (м. Банська Бистриця, Словаччина) Волощук І., заступник голови Національного комітету України з програми ЮНЕСКО „Людина та біосфера” Черінько П.М., експерт з екологічної політики, стратегії та інвестицій проекту ЄС „Додаткова підтримка Мінприроди України у впровадженні секторальної бюджетної підтримки” Карутц А., заступник директора Карпатського біосферного заповідника Гамор Ф.Д., заступник голови Великоберезнянської районної ради Риган В.І., голова Асоціації голів сіл Великоберезнянського району Мушак О.О. Конференція проходила у формі пленарних та секційних засідань, які пройшли на високому науково-теоретичному рівні, з цікавими дискусіями.

У наукових доповідях піднімалися актуальні питання інвентаризації, вивчення та збереження Карпатських пралісів, збереження біологічного та ландшафтного різноманіття заповідних територій у гірських регіонах, ролі природоохоронних територій у збереженні історичної та етнокультурної спадщини, значення природоохоронних об’єктів для формування регіональної екологічної мережі та сприяння сталому розвитку.

Для учасників конференції була організована працівниками Ужанського національного природного парку екскурсія на планований майбутній міжнародний туристичний перехід Лубня (Україна) – Волосате (Польща). Міжнародна науково-практична конференція «Роль гірських національних парків у збереженні природної, історичної та етнокультурної спадщини» відбулася за фінансової підтримки Краю Височіна Чеської Республіки, на високому організаційному та науковому рівнях. Конференція проходила одночасно з міжнародним науково-практичним семінаром „Розвиток системи біосферних резерватів в Україні”. Обрана тема науково-практичної конференції послугувала плідним підґрунтям для обміну думками із зазначеної проблематики. У зв’язку з актуальністю піднятих питань за результатами конференції буде опублікована збірка матеріалів тез та доповідей учасників конференції.